Партнерство Deutsche Bahn і Укрзалізниці запустить процес модернізації української ж / д дороги - думка

У медіа-просторі знову з’явилася інформація про можливе стратегічне партнерство найбільшого німецького ж / д оператора Deutsche Bahn і «Укрзалізниці». Це позитивна новина для транспортної галузі України.

Таку думку висловив експерт в сфері транспортної інфраструктури та логістики України Валерій Ткачов, пише Elevatorist.com.

«Будемо сподіватися, що ці плани нарешті матеріалізуються. В даний момент залізниця України знаходиться в критичному технічному стані і не може забезпечити потреби зростаючої економіки країни», — зазначив Валерій Ткачов.

За його словами, знос локомотивного парку становить 92-98%, вагонного парку — більше 80%, деяких видів рухомого складу — більше 95%. Знос ж / д інфраструктури України становить понад 70% (верхньої будови колії, засобів сигналізації та автоматизації, контактна група і т.д.).

«Катастрофічно не вистачає локомотивного парку, дефіцит близько 200-300 од. Операційні показники також гнітючі: починаючи з 2011 року, щорічно падає обсяг перевезення вантажів, за цей час УЗ втратила близько 150 млн т вантажу (-35%). При цьому перевезення вантажів — єдина прибуткова діяльність «Укрзалізниці» (генерує 81% операційного доходу і приблизно + 16-18 млрд грн прибутку по сегменту). Перевезення пасажирів генерує щорічно приблизно 12,6 млрд грн збитку. Держава не компенсує ці збитки УЗ (соціальне навантаження). В такому стані «Укрзалізниця» не в змозі вийти з тривалої кризи », — вважає експерт.

Валерій Ткачов говорить, що без значних капітальних інвестицій в ж / д інфраструктуру «Укрзалізниці» не вижити. Економічний стан нашої країни і розмір держбюджету не дозволяють знайти ці ресурси.

«Тому співпраця з таким великим оператором залізничного транспорту Deutsche Bahn — прийнятний варіант. Тим більше, що це взаємовигідна співпраця ми отримуємо інвестиції та сучасні технології, а німецький гігант отримує додаткові вантажоперевезення і пасажиропотік », — впевнений Валерій Ткачов.

Нагадаємо, що Deutsche Bahn з урядом України і «Укрзалізницею» (УЗ) розглядають питання стратегічного партнерства.