Стало відомо, коли скасують соєві правки в Україні

До кінця лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський підпише закон №1210, який скасовує так звані соєво-рапсові правки.

Про це повідомив уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, пише AgroPolit.com.

«До кінця цього місяця (лютого — прим. Ред.) Президент підпише закон про «соєві правки». Рекомендація для аграріїв: не продавайте сою зараз, продайте через пару місяців, коли закон уже вступить в силу », — підкреслив він.

За словами голови підкомітету з питань вдосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олега Тарасова, він і ряд депутатів запропонували до законопроекту поправку №2124, яка зняла дискримінаційні норми, передбачені так званими соєво-рапсовими правками .

«Це робилося для того, щоб аграрії могли вільно продавати свою продукцію, а відшкодування ПДВ буде поширюватися на всіх», — вказав чиновник.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1210, який скасовує соєво-рапсові правки, в ньому є поправка №2124, яка і скасовує соєво-рапсові обмеженя для аграріїв. Її автори — Микола Сольський, Олег Тарасов та інші.